lek. med. Paweł Błaszczyszyn

Absolwent warszawskiej A.M. Specjalista w zakresie różnych odmian akupunktury, Ryodoraku, homeopatii,  dietetyki i ziołolecznictwa, walki z bólem, leczenia nałogów, psychoterapii oraz różnych technik medycyny manualnej i masażu. Kierownik Warszawskiego Centrum Medycyny Naturalnej KOMED, w którym pracuje od 1990 roku.

Olga Milajewa

Olga Milajewa jest terapeutą duszy i ciała. Leczy zarówno depresje i załamania nerwowe, jak i ciężkie przypadki chorób fizycznych. Wyjątkowe rezultaty odnosi w usuwaniu zaburzeń hormonalnych i bezpłodności. Ma niesamowicie rozwiniętą intuicję i olbrzymie doświadczenie, co od lat przynosi nieocenioną pomoc licznym pacjentom. 

Maja Błaszczyszyn

  • Założycielka i dobry duch KOMEDU. Obecnie na emeryturze.  W wyjątkowych wypadkach udziela konsultacji telefonicznych.
  • dietetyka,
  • ziołolecznictwo (oczyszczanie organizmu, obniżanie poziomu cholesterolu, likwidacja miażdżycy),
  • terapia kwiatowa dr. Bacha,
  • bioenergoterapia

lek.med. Małgorzata Chojnicka-Puławska

Lekarz GERIATRA w Warszawskim Centrum Medycyny Naturalnej. Prosimy o kontakt z Panią Doktor poprzez przychodnię ALCOR w Międzylesiu tel.  501-100-12822-622-69-2222-613-19-1322-813-89-99.

Geriatria czyli medycyna wieku podeszłego, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem osób starszych, powyżej 60 roku życia.

Geriatria to nie tylko leczenie kilku chorób wieku starczego. Procesy zachodzące w organizmie osób starszych sprawiają ryzyko wielu schorzeń. Dlatego też konsultacje ze specjalistą geriatrą powinny być standardem i zasadą dla osób starszych. Bez bieżącego kontrolowania stanu zdrowia i podjęcia odpowiednio wczesnego leczenia, zdecydowanie groźniejsze będą takie choroby jak nadciśnienie tętnicze, wspomniany Alzheimer i Parkinson, a także wiele innych schorzeń (cukrzyca, zaparcia, kłopoty gastryczne). W leczeniu geriatrycznym dąży się do maksymalnego wydłużenia życia, podniesienie jego jakości, przywrócenie pacjentowi dobrego stanu psychicznego i fizycznego a także zminimalizowania dyskomfortów życia codziennego.

Dzięki fachowej opiece geriatrycznej jesień życia ma szansę stać się drugą młodością. Lekarz geriatra jest po trochu internistą, kardiologiem, diabetologiem, okulistą i rehabilitantem.

Schorowani starsi ludzie zasięgają porad u wielu lekarzy różnych specjalności. Ci leczą przeważnie tylko jedną chorobę, najczęściej nie uwzględniając innych przypadłości. Zapisują pacjentom liczne medykamenty, które często nie skutkują, bo wchodzą w interakcje z lekami poleconymi przez pozostałych specjalistów. Zamiast całe dnie spędzać w przychodniach u różnych specjalistów, warto od razu wybrać się do geriatry.

Geriatria jest interdyscyplinarna, lekarz tej specjalności jest więc po trochu internistą, psychiatrą, neurologiem, ortopedą, diabetologiem, kardiologiem, okulistą, laryngologiem i rehabilitantem. Zna się także na farmakologii, bo wie, że organizm starszego człowieka jest bardzo wrażliwy i różnie reaguje na leki.