Aleksandra Stępień

Z dietetyką jestem związana od chwili urodzenia mojej córki (11 lat), która jest od urodzenia na diecie bezglutenowej i bezmlecznej. Doświadczenia zdobywane w życiu codziennym połączone z kursami zawodowymi zaowocowały szerszym zainteresowaniem się problematyką odżywiania i zaburzeń z tym związanych oraz szeroko rozumianą terapią holistyczną.

Pracowałam w gabinecie naturoterapii w Centrum Aurana.
W latach 2012 do teraz prowadzę terapie indywidualne oparte na sprawdzaniu obciążeń oraz niedoborów organizmu za pomocą Vega- Testu wg. H. Schimmela następnie ustalenia detoksykacji, terapii ziołowej oraz ustalenia diety i suplementacji właściwej dla indywidualnego klienta.
Interesuje się medycyną zarówno ajurwedyjską jak i chińską.
Ukończyłam Kurs Dietetyka w zakresie dietetyka standardowa, ziołolecznictwo, żywienie w jednostkach chorobowych ze szczególnym uwzględnieniem diety bezglutenowej i bezmlecznej. Szkolenie z zakresu VEGA- TESTU. Kurs I i II stopnia Medycyny Komórkowej. W chwili obecnej nawiązałam współpracę z Instytutem Profilaktyki Zdrowia w zakresie propagowania zdrowego i świadomego odżywiania.

 

Co to jest Vega –Test

WEGA –TEST WRT (Wegetatywny Test Rezonansowy) lub VEGA-TEST – bardziej popularna nazwa, powstał jako modyfikacja metody diagnostyki elektroakupunkturowej niemieckiego lekarza, R.Volla. Metoda diagnostyki R.Volla opiera się na badaniu strukturalnych elementów punktów meridianowych, które zostały przełożone na język medyczny elektroakupunktury. Punkty meridianowe (kanały wymiany energii) znane są od tysięcy lat w medycynie wchodu (chińska, koreańska, japońska, tybetańska, hinduska, mongolska i inne). I do dnia dzisiejszego są nie tylko mapą diagnostyki ale również punkty te w szczególności na stopach, twarzy, uszach są wykorzystywane do przywracania, udrażniania naturalnego przepływu informacji pomiędzy narządami i tym samym przywracaniem homeostazy organizmu.
H. Szimmel – uczeń R.Volla, w 1978 r. opracował znacznie uproszczoną metodę , która sprowadza diagnostykę do jednego odtwarzanego punktu BAP., czyli polega na odszukaniu jednego biologicznie aktywnego punktu, który będzie reprezentacyjny dla całego organizmu.